Фонд художньої літератури
Значну частину книжкового фонду Наукової бібліотеки УжНУ складають видання з української та світової художньої літератури, основна кількість яких зараз зберігається у відділі наукової та художньої літератури. Решту джерел розміщено у відділі книгозберігання, в читальних залах гуртожитку №4 та філії №1, в головній читальній залі №1, зокрема тут улаштувалися окремі колекції книг мініатюрного формату, так звані «малючки» (близько 1000 прим.), а також у відділі бібліографії та на абонементі з природничо-гуманітарною літературою.
Особливе місце у фондах займають скарби відділу рідкісної книги бібліотеки (тут знаходяться видання, які узріли світ у період з 1830 по 1917 роки) та краєзнавчого відділу «Карпатика».Великі зібрання художньої літератури містять твори зарубіжних та українських класиків, зокрема й закарпатських митців. Останніми роками фонди значно поповнилися творами сучасних майстрів слова. Крім того, користувачам пропонується широкий вибір історичної, пригодницької літератури, фантастики, детективу тощо.
У фонді нараховується чимало серійних видань з художньої літератури: «Пам’ятки історичної думки України» , «Класики української літератури», «Класики зарубіжної літератури», «Бібліотека історичної прози», «Всесвітня література», «Перлини світової лірики», «Литературные памятники», «Писатели о писателях», «Литературное наследие», «ЖЗЛ», «Памятники мирового искусства», «Литературные мемуары» тощо.
Деякі книги зберігаються у спеціальних футлярах. Для неформатних джерел створені особливі умови зберігання: шафки, шухляди тощо. Фонди художньої літератури суттєво поповнилися і завдяки дарувальникам, до прикладу, значно збільшилася кількість видань художньої літератури завдяки приватним бібліотекам (Василя Басараба, Володимира Фединишинця, Олени Рудловчак та Івана Сенька), що влилися у безцінне надбання університетської книгозбірні.
Працівники відділів намагаються розкривати фонди читачам шляхом організації книжкових виставок безпосередньо у самих відділах. До того ж, важливу функцію для реклами книг, яка йде через віртуальні виставки, виконує сайт бібліотеки УжНУ та сторінка у соціальній мережі Фейсбук, де також подаються повідомлення про нові надходження, з’являється інформація про рідкісні книги, ведеться «Літературний календар» тощо.